NAZZZEEEVVVV.png
DSC_1520111.jpg
Lukáš Balatka
banjo, vocal

Jan Hušek
guitar, vocal

Pavel Polman
bass guitar

Rosťa Sliwka
mandolin, vocal

Radim Leitkep
fiddle, vocal

Aktuální sestava od roku 2016
Miroslav "Mísa" Mašek - kytara, zpěv

Rostislav Sliwka - mandolína, zpěv

Jan Melichar - banjo, zpěv

Radim Leitkep - housle, zpěv

Pavel "Náčelník" Polman - baskytara
2013 - 2015
Jan Hušek - kytara, zpěv
Radim Leitkep - housle, zpěv
Lukáš Balatka - banjo, zpěv

Pavel Polman - baskytara
Rosťa Sliwka - mandolína, zpěv
2004
Na podzim roku 2003 po vzájemném oťukávání a tesknění při poslechu jiných kapel se domlouváme, že spolu zkusíme zase nezávazně hrát, prozatím bez zkoušení jednou za 14 dní v hospodě.
Sestava:
Vláďa Beneš - kytara, zpěv
Jirka Douda - dobro, zpěv
Radim Leitkep - housle, zpěv
Honza Melichar - banjo, zpěv
Pavel Polman - baskytara
Rosťa Sliwka - mandolína, zpěv
 
V této sestavě kapela hraje asi rok a pak zjišťuje, že bez zkoušení to přece jen nepůjde a proto obnovuje pravidelné zkoušky jednou za 14 dní. Toto ovšem kategoricky odmítá z časových důvodů dobrista Jirka Douda, který se tím posouvá do role přidruženého člena a hosta na některých vystoupeních. Rosťa Sliwka, přestože zkoušky nahlas neodmítá, se jich většinou nezúčastňuje, takže kapela zkouší ve čtyřech. Po zhruba ročním čekání, jestli Rosťa přijde na zkoušku, dochází kapelníkovi trpělivost a kontaktuje mladého místního mandolínistu Honzu Huška (syna bývalého člena Tomáše) a začínáme s regulérní přípravou na sezónu 2006. Kromě uměleckého směřování tentokrát neopomíjíme ani propagaci, takže vytváříme webové stránky, natáčíme demosnímek ve studiu RAT v Mladé Boleslavi a pilně kontaktujeme organizátory různých festivalů a vystoupení.
1997-1999
V roce 1997 po příchodu Vládi Beneše Fair Play Grass začíná svoje nejlepší období. 
Sestava:
Vláďa Beneš - kytara, zpěv
Jirka Chlada - housle, zpěv
Honza Melichar - banjo, zpěv
Pavel Polman - baskytara
Rosťa Sliwka - mandolína, zpěv

 
Tato sestava má ideální hlasové rozložení, dva tenory, baryton a bas. Nejen z tohoto důvodu se zaměřujeme na čtyřhlasé vokály a a-capella gospely. Vzorem nám jsou skupiny Quicksilver, Nashville Bluegrass Band a IIIrd Tyme Out. Účastníme se mnohých festivalů a koncertů po celé České Republice, jako např. BG festival Záhornice, BG Marathon v Borovanech u Tachova, Posvícení v modrém v Jablonci nad Nisou, Protržená přehrada v Desné, Country palba atd.
 
 
 

 
Organizujeme také minifestiválek 26.12.1998 v Saloonu u Krvavé hnáty, který jsme pojmenovali Vánoce v modrém a kde kromě nás vystoupily skupiny Nová sekce a Noví farmáři. V létě roku 1999, kdy jsme se dostali do povědomí pořadatelů festivalů a začaly nám chodit pozvánky na hraní přes celé léto, přichází šok. Houslista Jirka Chlada oznamuje, že začíná hrát moderní country v česko-švýcarské skupině Company Time, která vystupovala především ve Švýcarsku a v Itálii a že končí s bluegrassem a s námi. Vzhledem k tomu, že nám to oznámil na začátku července, nebyli jsme schopni najít v tak krátkém čase plnohodnotnou náhradu a museli jsme většinu nasmlouvaných koncertů zrušit. Po určité době kapela nachází nového houslistu Tomáše Huška (bývalého spoluhráče Vládi Beneše z Grafu) a kapela pokračuje v činnosti a veřejném vystupování, ale již pouze na lokální úrovni (country bály, hospody). V roce 2000 Fair Play Grass ukončuje činnost a jednotliví členové se věnují jiným činnostem (hraní jazzu a swingu, rybaření, podnikání, pivu, děvčatům, pomlouvání ostatních muzikantů atd.)
1996
Na podzim roku 1996 Honza Melichar potkává náhodně houslistu Jirku Chladu, který se mu svěřuje, že ho to 
v Lojzíkách už nebaví (Honza opustil Lojzíky už v lednu 1995) a že by zkusil hrát s námi. Přichází také kytarista Radek Najman místo Vládi Beneše a kapela pokračuje dál. V této sestavě se účastní letního festivalu Country Palba v Kněžmostě. Z tohoto festivalu byla pořízena zvuková nahrávka, které byla prodávána následující rok společně se vstupenkami na další ročník. Fair Play Grass se na ní podílel gospelem "Move To The Top Of The Mountain". Po roce účinkování dochází k další výměně na postu kytaristy, navrací se Vláďa Beneš a kapela začíná svoje (zatím) nejslavnější období.
1994
Historie skupiny Fair Play Grass se začala psát na začátku roku 1994, když dva členové mladoboleslavské skupiny Lojzíci, banjista Jan Melichar a houslista Jiří Chlada, začali uvažovat o založení kapely, která by se orientovala na jiný směr bluegrassu než hráli v Lojzíkách. Po určité době, nutné na hledání dalších muzikantů, se vyprofilovala první sestava:
Sestava:
Jiří Chlada - housle
Karel Kozák - kytara, zpěv
Jan Melichar - banjo, zpěv
Pavel "Náčelník" Polman - kontrabas
Vladimír Smutný - mandolína
 
Jirka Chlada, přestože byl jedním z iniciátorů založení skupiny, nedorazil na první zkoušku, která se konala v dubnu 1994, a pouze telefonicky oznámil ostatním, že si to rozmyslel a hrát nebude. Kapela tedy začala zkoušet v obsazení bez houslí. Asi po 5 měsících odchází kytarista Karel Kozák a kapela stojí před prvním (tehdy jsme ještě netušili, že prvním z mnoha) problémem, kde sehnat v Mladé Boleslavi volného bluegrassového hráče, v tomto případě kytaristu. Naštěstí se přihlásil sám. Byl to dřívější spoluhráč Pavla Polmana, multiinstrumentalista Rostislav Sliwka. Po přijetí do kapely Rosťa kupuje kytaru a začíná se zkoušet. Asi za další půlrok odchází mandolinista Vláďa Smutný a kapela stojí před stejným problémem. Po tříměsíčním marném hledání mandolínisty oslovujeme kytaristu a zpěváka Vladimíra Beneše ze skupiny Graf. Vláďa souhlasí, Rosťa se přesouvá na post mandolinisty, kupuje mandolínu a hraje se dál.
 
 

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one